Ferrari vardas žinomas dėl ypatingų superautomobilių, tačiau juo žymimi ir traktoriai. Tiesa, tai yra dvi skirtingos itališkos kompanijos, neturinčios nieko bendro. Ferrari traktorių gamoje yra daug mažų žemės ūkio mašinų, bet Ferrari Sky Jump V95 labiausiai krenta į akį. Šis traktorius, kuris dar visai neseniai buvo gaminamas, yra pusiau vikšrinis ir pasižymi įdomiu dvigubu vairavimo mechanizmu.

Ferrari Sky Jump V95, panašu, jau nebėra gaminamas. Gamoje išliko tik kitu vardu pavadintas analogiškas Vega STD V95 traktorius su panašiu vairavimo mechanizmu, bet be vikšrų. Visgi, Ferrari Sky Jump V95 išlieka vienu įdomiausių modernių mažųjų traktorių.

Sky Jump V95 yra varomas ir priekiniais ratais, ir vikšrais. 67 kW ir 420 Nm išvystantis keturių cilindrų variklis yra sumontuotas priekyje. Kabina yra didelė ir erdvi, matomumas iš jos turėtų būti labai geras. Tiesa, patekti į vidų gali būti šiek tiek sunkiau nei į įprastą modernų traktorių, nes durelių apačia yra gana siaura. Tai – neįprasto vairavimo mechanizmo rezultatas.

Ferrari Sky Jump V95 Dualsteer yra vairuojamas ir priekiniais ratais, ir besilankstančia baze. (Ferrari traktoriai)

Ferrari Dualsteer technologija buvo specialiai sukurta siekiant sumažinti apsisukimo spindulį. Pilnai susukus V95 vairą gaunamas net 70 laipsnių pokrypis. Tai pasiekta suderinus dvi vairo mechanizmo technologijas – priekiniai ratai sukiojasi įprastai, o ir pats traktorius lankstosi per pusę. Vairuotojui telieka sukioti vairą – hidraulinė sistema proporcingai veikia ir cilindrus, kurie traktorių lanksto per pusę, ir tuos, kurie sukioja priekinius ratus.

Nors iš nuotraukų taip gali ir neatrodyti, Ferrari Sky Jump V95 yra stebėtinai mažas traktorius. Jo plotis siekia 1,35 , o ilgis – 3,72 metrus. Šis traktorius sveria 2,9 tonas. Dvigubas vairo mechanizmas jam suteikia itin mažą apsisukimo spindulį. Tai reiškia, kad V95 gali laisvai darbuotis vynuogynuose, lengvai apsisukdamas tarp vynuogių eilių. Vikšrai šiam traktoriui taip pat reikalingi ne be reikalo. Jie sumažina slėgį į žemę ir padidina sukibimą. Ferrari Sky Jump V95 buvo specialiai sukurtas mažiems ūkiams, kuriuose laukai dažnai yra kalvoti – šis traktorius gali efektyviai veikti ir įkalnėse bei nuokalnėse.

Žemas svorio centras ir vikšrai leidžia dirbti labai kalnuotose vietovėse. (Ferrari traktoriai)

Ferrari Sky Jump V95 turi mechaninę 4 pavarų transmisiją. Jis yra varomas visais ratais, tačiau priekinius galima atjungti per elektrohidraulinį mechanizmą net neišlipant iš kabinos. Vairuotojo vieta yra pakankamai patogi, nors joje nėra vietos net vienam keleiviui. Vairo padėtis yra reguliuojama, galima atskirai stabdyti abiejų pusių ratus. čia nepamirštas ir saugumas. Vairuotojas turi saugos diržą, o virš jo galvos yra ir saugos lankai, saugantys apsivertimo atveju. Šis traktorius dažnai naudojamas chemikalams purkšti, todėl oras į kabiną leidžiamas tik per pažangų filtrą. Ferrari Sky Jump V95 keliais gali patogiai riedėti 40 km/h greičiu.

Ferrari Sky Jump V95 Dualsteer pristatymas vynuogyne Australijoje

Ferrari Sky Jump V95 yra tiesiog įdomus traktorius, kuris traukia dėmesį. Nedideliems ūkiams, kurių žemės yra nelygios, ir vynuogynams tai – geras pagalbininkas. Žemas svorio centras, geras balansas, patogi darbo vieta ir ypatingas vairo mechanizmas – didžiausi šio traktoriaus pliusai, leidžiantys jam ilgas valandas dirbti nelygiuose laukuose. Nors, panašu, ši versija nebėra gaminama, Ferrari vis dar gamina tokius traktorius be vikšrų – jie pasižymi beveik identiškomis savybėmis.

Taip pat skaitykite:

Į laukus važiuoja ne visi traktoriai – kuo ypatingi paplūdimių trauktoriai brendantys į jūrą?

Betmeno traktorius – kodėl šio Valtra priekiniai ratai pastumti taip toli į priekį?

Kaip atrodė pirmasis pasaulio traktorius?

Kodėl Challenger Terra Gator TG 8333 turi tik tris ratus?

Vienračiai traktoriai – kaip jie atrodė ir kam buvo skirti?

10 įdomių faktų apie traktorius, kurių galbūt negirdėjote;

Teisė taisyti – ūkininkai JAV bando išsikovoti teisę taisyti savo traktorius.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia