Koncepciniai automobiliai yra kuriami siekiant pritraukti dėmesį. Kai kurie iš jų demonstruoja kaip atrodys ateities modeliai, kiti leidžia gamintojams patyrinėti naujas dizaino erdves, o treti yra skirti technologijoms parodyti. Jeep Treo koncepcija, pasirodžiusi 2003 metais, atliko visas šias funkcijas, bet kažkodėl į rinką neįžengė.
21 amžiaus pradžia automobilių dizaine žadėjo pokyčius. Juk būtent apie tą laiką anksčiau kalbėta kaip apie ateitį. Todėl gamintojai stengėsi pademonstruoti naujas dizaino kryptis ir technologijas. Jeep Treo turėjo pakeisti markės įvaizdį.
Jeep automobiliai įsivaizduojami kaip daug degalų suryjantys bekelės monstrai. Šis įvaizdis, aišku, nėra blogas – tai iš tiesų parodo vyriškai grubų markės charakterį. Tačiau norint parduoti daugiau automobilių, reikia išplėsti jų gamą taip, kad jie patiktų didesniam ratui žmonių. Todėl Jeep savininkė Chrysler nusprendė markę pastūmėti visiškai nauju keliu.
2003 metų Tokijo automobilių parodoje pristatytas mažas visureigis Treo. Jis atrodė labai neįprastai, nes dizaineris Freemanas Thomasas įkvėpimo sėmėsi iš japonų animacijos. Trumpas ir siauras visureigis priminė kažkokį mėnuleigį jau vien dėl kėbulo išorėje sumontuotų ratų. Kadangi automobilis buvo labai mažas, jis buvo dviduris, tačiau viduje vis tiek tilpo trys žmonės ir šiek tiek bagažo. Salonas buvo modulinis – vairą buvo galima lengvai perdėti į dešinę pusę. Šį tą buvo galima montuoti ir Treo išorėje – čia buvo numatyti kalnų dviračių laikikliai.
Jeep stende Treo atrodė labai neįprastai. Futuristiškas dizainas Jeep markei buvo svetimas kaip ir miesto automobiliai, o juk būtent toks Treo ir buvo. Dar daugiau – jis buvos sukurtas specialiai jauniems žmonėms – automobilio kūrėjai teigė, kad tai yra tobulas studento automobilis. Negana to, jis dar ir benzino nereikalavo.
Jeep nėra žinomas dėl savo susirūpinimo aplinkosauga, tačiau ir šį įvaizdį norėta pakeisti. Treo buvo vienas iš tų elektromobilių, kuris energiją sau gamino pats – naudojo vandenilio kuro elementus. Tai reiškia, kad Treo galėjo būti pripildytas kuru per kelias minutes (jei tik surasite vandenilio kolonėlę), bet turėjo visus elektromobiliams priskiriamus privalumus. Treo neturėjo tradicinės išmetimo sistemos ir į aplinką išskyrė tik vandens garus.
Treo turėjo du elektros variklius – po vieną kiekvienai ašiai. Taigi, Treo buvo varomas visais ratais ir, kadangi turėjo pakankamai aukštą prošvaistą, galėjo išvažiuoti į bekelę. Automobilis svėrė vos 816 kg – stebėtinai mažai tokio tipo automobiliui su vandenilio kuro elementais.
Kai žmonės apžiūrėjo Jeep Treo, visi suprato, kad tikimybė, jog bus imtasi serijinės modelio gamybos yra lygi nuliui. Tačiau Jeep mėgavosi žiniasklaidos dėmesiu ir kartojo, kad tai – dešimtmečio vizija. Treo vėliau pasirodė ir parodose JAV. Gamintojas netgi teigė, kad hibridinė automobilio versija gamybą galėtų pasiekti jau 2008 metais. Aišku, kaip pastebėjote, tai niekada neįvyko. Treo būtų buvęs brangus automobilis, o jaunimas, kuriam visureigis ir turėjo būti skirtas, nepasižymi didele perkamąja galia. Nežinia kaip Treo būtų įveikęs ir saugumo bandymus. Todėl dabar tai – tik vienas įdomiausių koncepcinių automobilių Jeep istorijoje.
Taip pat skaitykite:
Plymouth Voyager 3 – aštuonratis modulinis koncepcinis automobilis;
Ford 1966 metais kūrė pikapą jaunimui;
Futuristiško vilkiko koncepcija Steinwinter 2040;
Kita istorinė itin žemo profilio vilkiko koncepcija – General Motors Bison;
Kam turime būti dėkingi už įspūdingosios Fiat Multipla dizainą?