Šiais laikais vis rečiau rašome ranka – viskas keliauja tiesiai į išmaniojo telefono ekraną. Tai ne tik patogu, bet ir taupu, nes nenaudojamas popierius. O gal įmanoma kasdienius užrašus rašyti ranka, nesijaudinant nei dėl popieriaus, nei dėl senkančių baterijų? Žinoma! Tik pažvelkite į šią Lietuvoje sukurtą užrašų knygelę ESQUOIA.

ESQUOIA – tai Vilniuje įsikūrusi jauna įmonė, gaminanti ypatingas užrašų knygeles. ESQUOIA komanda – jauni žmonės, kurie dar studijuodami pastebėjo, kiek daug popieriaus mes tiesiog iššvaistome. Dažnas studentas paskaitas vis dar konspektuoja sąsiuviniuose ir bloknotuose – nors kompiuteriai irgi naudojami labai dažnai, užrašų knygelės yra lengvesnės, o ranka užrašyti pastebėjimai, atrodo, įsimena lengviau.

ESQUOIA užrašų knygelės turi daugkartinio naudojimo lapus, todėl tausoja medžius ir taupo pinigus.

Problema ta, kad tie užrašai po egzamino tampa visiškai nereikalingi. Žinoma, galima apgaudinėti save, kad kartais atsiversi senus konspektus ir atgaivinsi žinias, tačiau iš tikrųjų visas šis popierinis turtas gyvena ne ilgiau nei vieną semestrą. Tačiau tai neišvengiama, tiesa?

Užrašų knygeles bei bloknotus naudoja ne tik studentai. Jos praverčia dizaineriams, menininkams, pardavėjams, projektuotojams, statybininkams ir net programuotojams. Užrašų knygelė visada guli ir ant mano stalo. Joje – straipsnių idėjos, planai, prioritetai ir priminimai. Žinoma, naudoju ir elektronines priemones, tačiau kai tiek daug laiko praleidi barbendamas klaviatūra, kartais tiesiog nori nebežiūrėti į ekraną ir kai kuriuos dalykus pasižymėti paprastu rašikliu. Ir suprantu – taip eikvoju popierių ir kuriu šiukšles, bet taip esu įpratęs ir, tiesą sakant, kaltės dėl to nejaučiu.

ESQUOIA užrašų knygelėse naudojamas plastiku laminuotas popierius, todėl jos nebijo vandens.

Ir štai kur į sceną žengia ESQUOIA knygelės. Vietoje senamadiško popieriniaus ESQUOIA naudoja plastiku laminuotus lapus. Nesijuokite – tai yra tikra inovacija, kuri 2015 metais Kickstarter platformoje sulaukė didelio dėmesio ir lengvai viršijo savo iškeltą sutelktinio finansavimo tikslą.

Kaip veikia ESQUOIA užrašų knygelės?

Jūs tikrai žinote, kas yra balta rašymo lenta. Markeriu ant jos parašytas tekstas gali būti lengvai nutrinamas. ESQUOIA užrašų knygelės veikia lygiai taip pat.

ESQUOIA knygelėje palikti užrašai išliks, kol nuspręsite juos ištrinti.

Ant baltų laminuoto popieriaus lapų rašoma specialiu markeriu. Rašalas išdžiūsta vos per kelias sekundes, todėl rankų neišsitepsite, o tekstas liks ryškus ir lengvai perskaitomas. Vėliau, kai tie užrašai taps nebereikalingi, juos bus galima tiesiog nutrinti medžiagine servetėle arba kitoje markerio pusėje esančiu trintuku. Paprasta.

Pačios užrašų knygelės, kurios, beje, yra gaminamos Lietuvoje, yra susegtos kokybiškais plastikiniais diskais. Jie patikimai išlaiko lapus vienoje krūvoje, tačiau, prireikus daugkartinio panaudojimo popieriaus lapo, vieną-kitą galima greitai išimti.

Kuo ESQUOIA užrašų knygelė yra geresnė už popierines?

ESQUOIA užrašų knygelę naudoju jau du mėnesius ir jos pranašumai man yra akivaizdūs. Mano rankose yra A5 formato knygelė, kurioje – 50 lapų, šone yra patogi kilpelė markeriui.

Rašymo ESQUOIA knygelėje pojūtis yra pažįstamas ir malonus – jis niekuo nesiskiria nuo rašymo ant įprasto popieriaus. Žinoma, plastikas yra slidesnis, tačiau tai nesukėlė jokių nepatogumų. Rašalas išdžiūsta per akimirką ir užrašai netepa nei rankų, nei kitų puslapių.

Rašymas ESQUOIA užrašų knygelėje niekuo nesiskira nuo rašymo ant įprasto popieriaus, tik lapų paviršius yra šiek tiek slidesnis.

Tekstas yra lengvai ištrinamas. Norint pašalinti vieną eilutę, galima pasinaudoti kitame markerio gale esančiu trintuku. Jei reikia išvalyti visą puslapį, geriau pasinaudoti drėgna servetėle.

ESQUOIA knygelės yra ilgaamžės. Knygelėje rašoma, kad kelis mėnesius paliktą tekstą ištrinti šiek tiek sunkiau – tokiu atveju patariama naudoti valiklius. Tačiau ESQUOIA knygelė be jokios abejonės tarnaus ilgiau nei tradicinė popierinė. Po dviejų mėnesių nepastebimi nei menkiausi dėvėjimosi požymiai.

Tekstas lengvai pašalinamas antroje markerio pusėje esančiu trintuku ar drėgna servetėle.

Tai, beje, yra vienas iš didžiausių ESQUOIA užrašų knygelės privalumų – ji yra atspari vandeniui. Juk tai – plastikas, o ne grynas popierius. Viduje surasite perspėjimą, kad vanduo gali apgadinti lapų kraštelius, tačiau drėgna servetėlė tikrai nepakenks.

ESQUOIA užrašų knygelė taip pat yra standesnė bei tvirtesnė nei kitos. Visos popierinės užrašų knygelės, kokias tik esu turėjęs, anksčiau ar vėliau turi bent vieną apglamžytą puslapį. Tik ne ESQUOIA – šios užrašų knygelės lapai tiesiog yra kietesni ir tvirtesni.

Tų gudraus dizaino plastikinių sąvaržų dėka, lapai yra lengvai išimami. Tai yra tiesiog paprasti diskai, įstatomi į specialius plyšelius kiekvieno lapo kraštelyje (pažvelgę į nuotrauką suprasite apie ką kalba). Išimtą lapą galite prisegti prie šaldytuvo ar panaudoti kur kitur. Tokių sąvaržų sistema taip pat leidžia komponuoti knygelę pagal savo poreikius – galite įsegti naujus lapus ar pakeisti viršelį.

Prireikus popiauriaus lapo, vieną-kitą galima pasiskolinti iš ESQUOIA užrašų knygelės.

Galiausiai, ESQUOIA knygelės taupo popierių. Net jei nesate labai susirūpinę kertamais medžiais, nenaudodami paprasto popieriaus sutaupysite pinigų. ESQUOIA užrašų knygelė tarnaus ilgiau nei 10 įprastinių popierinių tokio dydžio knygelių (mano nuomonė, ne gamintojo).

Trūkumai?

Jūsų rankos nėra visiškai sausos. Natūralūs odos riebalai nuo jų pateks ir ant užrašų knygelės puslapių ir neleis rašalui greitai išdžiūti. Tai nėra problema, kol nepabandote tokio teksto nutrinti – riebioje vietoje palikti užrašai dažnai tampa dėme. Bet tai yra labai menka problema, kurią galima išspręsti puslapius nuvalant drėgna servetėle.

Nežinau, ar man tiesiog nepasisekė, bet pora mano knygelės puslapių nebuvo visiškai balti – ant jų buvo matomos neryškios, bet neišvalomos dėmelės. Man jos nekliūva ir funkcionalumo tikrai nemažina.

Tai tiek. Daugiau trūkumų kaip ir nepastebėjau. ESQUOIA užrašų knygelės iš tikrųjų yra pakankamai paprastos ir jų funkcionalumas yra akivaizdus, todėl skųstis tiesiog nėra kuo.

Kokias užrašų knygeles siūlo ESQUOIA?

ESQUOIA produktų gamoje šiuo metu yra penkios užrašų knygelės. Pigiausia, neturinti minėtų patogiųjų sąvaržų, kainuoja €1,49. Brangiausia A4 formato užrašų knygelė kainuoja €17,49. Kiekviena užrašų knygelė, išskyrus pačią pigiausią, yra komplektuojama su plonu Vokietijoje pagamintu markeriu, gale turinčiu specialų trintuką.

Beveik visos ESQUOIA užrašų knygelės komplektuojamos su markeriais.

ESQUOIA taip pat atskirai parduoda papildomus lapus, viršelius, plastikines sąvaržas, markerius bei suvyniojamas rašymo lentas.

ESQUOIA atskleidė, kad didžioji dalis įmonės produkcijos keliauja į užsienio šalis – JAV, Jungtinę Karalystę, Nyderlandus bei Vokietiją.

Ar ESQUOIA knygelės vertos dėmesio?

Man mano ESQUOIA užrašų knygelė išties patinka. Ji yra lengva, patogi, iš jos lengva išimti lapus. Žinoma, didžiausias privalumas tai, kad jokie užrašai nėra amžini. Parašęs kokį nors straipsnį, panaudotą temą galiu tiesiog ištrinti iš sąrašo. Tiesą sakant, pagal mano užrašų knygelės naudojimą, jai pakaktų vos 2-3 puslapių – mano užrašų galiojimo laikas yra labai trumpas.

Tuo tarpu studentams, manau, tai yra ideali mokymosi priemonė. ESQUOIA – puikus konspektų saugotojas. Studentai tikriausiai išnaudotų visus 50 lapų, o vėliau juos visus ištrintų pasibaigus egzaminų sezonui.

ESQUOIA užrašų knygelės yra paprastas, tačiau kartu ir inovatyvus sprendimas, kaip sumažinti popieriaus naudojimą ir išsaugoti įprotį šį tą pasižymėti ranka.

Jei jūsų gyvenime yra daug laikinų užrašų, eskizų ar planų, ESQUOIA užrašų knygelė iš tikrųjų yra verta dėmesio. Taip ne tik sumažinsite savo sukuriamų popieriaus atliekų kiekį, bet ir sutaupysite pinigų bei galėsite mėgautis tikrai kokybiško daikto suteikiamu naudojimo malonumu.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia