Ar kada nors pritrūksime technikos „Mįslėms technikos mėgėjams“? Tikrai ne – pasaulyje yra tiek daug įvairios, mūsų akims neįprastos technikos. Tik pažvelkite į šią mašiną – ar galite atspėti, kam ji skirta?

Mįslės technikos mėgėjams – ilgiausia serija Nodum.lt svetainėje. Visas mįsles galite surasti paspaudę čia.

Taisyklės kaip visada paprastos – pažvelkite į nuotrauką ir pabandykite atspėti, kam skirta ši mašina. Užuominų šįkart nedaug – Lietuvoje, kiek žinome, tokios technikos nėra, bet teoriškai galėtų būti. Ir tai nėra gatvių valymo mašina. Atsakymą ir daugiau detalių apie šio daikto technines charakteristikas bei darbą surasite po nuotrauka.

Kam skirta ši mašina? (Gamintojo nuotrauka)

Tai – itališkas Monchiero 20125 Evolution kombainas. Monchiero kompanija buvo įkurta 1965 metais ir iki šiol gamina bei parduoda įvairią miškininkystės bei sodininkystės techniką. Tiesa, tai yra pakankamai nedidelė kompanija, todėl ir siūlomų produktų asortimentas nėra labai didelis. Kita vertus, 20125 Evolution yra didžiausia savaeigė Monchiero mašina, todėl apie ją ir rašome.

Monchiero 20125 Evolution – vienas pajėgiausių riešutų surinkimo kombainų rinkoje. (Monchiero nuotrauka)

Šis kombainas yra skirtas riešutų, pagrinde lazdyno, derliaus surinkimui. Kaip galite įsivaizduoti, 20125 Evolution ir panašūs kombainai riešutų nuo medžių ir krūmų neskina – derlius surenkamas tiesiai nuo žemės. Šios mašinos priekyje matote porą besisukančių vertikalios ašies šluotelių, tarp jų yra ir ilgas šluotelių būgnas. Taip riešutai su visais lapais ir šakelėmis patenka ant plataus konvejerio.

Monchiero 20125 Evolution darbuojasi gausiai lapai apkritusiame lauke. (Monchiero nuotrauka)

Tuomet prasideda riešutų atskyrimo procesas. Tam Monchiero 20125 Evolution naudoja šluoteles ir kryptingus oro srautus – lapai yra tiesiog nupučiami. Derlius galiausiai atsiduria gale esančiame 2,2-3 kubinių metrų konteineryje, kuris hidraulikos pagalba gali būti išverčiamas į sunkvežimio priekabą.

Tokie riešutų kombainai geriausiai veikia gerai paruoštuose soduose, pasižyminčiuose kieta, plokščia žeme tarp augalų eilių. Taip pat, žinoma, svarbu turėti pakankamai daug erdvės, bet Monchiero siūlo kelis skirtingo dydžio kombainus.

Monchiero 20125 Evolution yra varomas 134 ag (100 kW) John Deere varikliu, kuris per hidrostatinę transmisiją suka visus keturis ratus. Šis kombainas sveria net 4590 kg, tačiau slėgį į gruntą sumažina itin plačios padangos. Įdomu tai, kad 20125 Evolution gali būti vairuojamas ir visais keturiais ratais, taip pagerinant mašinos manevringumą. Manevravimą palengvina ir papildoma galinio vaizdo kamera. Pats kombainas yra valdomas vairu, o pagrindinės derliaus surinkimo funkcijos – vairalazde.

Monchiero 20125 Evolution operatorius gali pasidžiaugti geromis darbo sąlygomis. Kombainas turi 115 litrų dyzelino baką, kurio užtenka pakankamai ilgam laikui. Kabinoje veikia klimato kontrolė, yra itin patogi amortizuojanti sėdynė, keli darbą palengvinantys ekranai. Šis kombainas net savo konvejerį bei radiatorių gali išvalyti pats. 20125 Evolution pasiekia 25 km/val. greitį ir gali trumpus atstumus įveikti ir bendro naudojimo keliais. Aišku, dirbamas kombainas važiuoja kur kas lėčiau – apie 10-12 km/val. greičiu.

Šis kombainas gali turėti ir galinio vaizdo kamerą. (Monchiero nuotrauka)

Darbas su 20125 Evolution kombainu yra palyginti paprastas. Operatorius nustato šluotelių aukštį, kuris priklauso nuo lapų kiekio. Tuomet belieka važinėti tarp eilių – likusią darbo dalį atlieka pats Monchiero. Jis netgi turi šoninį pūstuvą, kuris riešutus išpučia iš nepasiekiamų tarpų tarp medžių.

Lazdyno riešutus teoriškai būtų galima auginti ir Lietuvoje, tačiau pelningai tai daryti yra gana sunku. O tokie kombainai yra labai brangūs – vienas toks gali kainuoti ir daugiau nei 200 tūkstančių eurų.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia