Ši triratė mašina sveria daugiau nei 4,3 tonas. Ji gali pavežti šiek tiek daugiau nei 1,1 toną krovinio, tačiau ji buvo sukurta ne pervežimams. Ar vien pažvelgę į nuotrauką galite pasakyti, kokiam darbui sukurtas šis keistai atrodantis triratis?

Tai – dar viena NODUM mįslė technikos mėgėjams. Praeitą kartą kvietėme atspėti, kokius darbus dirba pakankamai agresyviai atrodanti vikšrinė mašina, o prieš tai klausėme, kam skirta kita aukšta ir plati, bet trumpa vikšrinė mašina. Siūlome išbandyti ir tas mįsles technikos mėgėjams, o dabar pereikime prie šiame straipsnyje aprašyto triračio.

Gerai įsižiūrėkite į šią nuotrauką – ar galite pasakyti, kokį darbą dirba ši triratė mašina? Atsakymą ir daugiau įdomių techninių detalių surasite po nuotrauka.

Kokį darbą dirba ši triratė mašina? (Gamintojo nuotrauka)

Tikriausiai daugelis šią mįslę įveikė labai lengvai jau vien dėl to, kad nuotraukoje ši mašina dirba savo darbą – valo smėlį. Tai – savaeigė paplūdimių valymo mašina, Cherrington 5500. Panašias mašinas paplūdimių valymui gamina ne viena kompanija. Cherrington 5500 yra gaminama vokiečių Kässbohrer Geländefahrzeug, kuri užsiima sniego valymo, slidinėjimo trasų priežiūros ir kitos technikos gamyba. Cherrington 5500 yra gana įdomi mašina, nes tikriausiai daugelis šio straipsnio skaitytojų (ir autorius) nėra matę nieko panašaus.

Cherrington 5500 yra varomas visais trimis ratais. (Gamintojo nuotrauka)

Cherrington 5500 ilgis – 5,28 metrai, plotis – 2,45 m, o aukštis – 2,52 m. Kaip minėta įžangoje, ši mašina sveria 4332 kilogramus ir gali pavežti 1134 kg svorį. Aišku, šį krovinį sudaro ne kas kitas, o iš paplūdimių surinktos šiukšlės.

Cherrington 5500 prasijoja maždaug 15 cm storio paplūdimio sluoksnį. Būtent čia susikaupia didžioji dalis šiukšlių, kurias palieka poilsiautojai arba išplauna jūra. Kiti valymo metodai dažnai tiesiog nurenka šiukšles nuo smėlio paviršiaus, todėl paplūdimiai vis tiek lieka nešvarūs. Cherrington 5500 pakelia paplūdimio smėlį ir pasiunčia jį per savo sietą, kuris vibruoja, sulaikydamas atliekas, bet leisdamas smėliui iškristi. Gamintojas siūlo keletą skirtingų sietų, kurie gali būti pakeičiami per porą valandų. Ši mašina gali sijoti ir šlapią, ir sausą smėlį. Kuomet prisipildo šiukšlių skyrius, Cherrington 5500 gali jas tiesiog išpilti numatytoje vietoje.

Štai dėl ko turi būti valomi paplūdimiai – po iš pirmo žvilgsnio švariu paviršiumi slepiasi daugybė šiukšlių. (Gamintojo nuotrauka)

Aišku, važiavimas per smėlį yra didelis iššūkis net ir tokio tipo technikai – juk jame lengva užklimpti. Cherrington 5500 turi plačias padangas, kurios gerai paskirsto mašinos svorį. Visi trys Cherrington 5500 ratai yra varomi – juos suka 3 litrų, 4 cilindrų Deutz dyzelinis variklis su turbokompresoriumi, išvystantis 74 arklio galias (55 kW) ir 260 Nm sukimo momentą. Trijų ratų važiuokle gamintojas pasirinko tikrai neatsitiktinai. Tai stipriai pagerina manevringumą – priekinį vairuojamą ratą galima pasukti labai aštriu kampu. Tačiau yra ir kita priežastis.

Ši mašina sijoja ir šlapią, ir sausą smėlį. (Gamintojo nuotrauka)

Jei Cherrington 5500 turėtų keturis ratus, galiniai sektų pirmuosius ir išmintų gilesnes vėžias. Dėl tos pačios priežasties ir kai kurios žemės ūkio mašinos turi tik tris plačius ratus. Cherrington 5500 po savęs palieka lygų, sušukuotą smėlį.

Cherrington 5500 gali trumpai važiuoti ir keliais – pagal pageidavimą gamintojas gali sumontuoti visus reikalingus žibintus. Tiesa, maksimalus Cherrington 5500 greitis siekia tik 14 km/h, todėl didesniais atstumais tokios mašinos nevažinėja. Cherrington 5500 pasižymi patogia darbo vieta – kabinos klimatas yra reguliuojamas oro kondicionieriumi. Ši mašina turi tris kameras, kurios leidžia operatoriui stebėti jos darbą ir įsitikinti, kad viskas einasi sklandžiai. Paplūdimius galima valyti ir naktį, nes Cherrington 5500 turi galingus priekinius žibintus.

Savaeigės paplūdimių valymo mašinos ypač praverčia sezonui ruošiant šiltųjų kraštų pakrantes. (Gamintojo nuotrauka)

Galiausiai, verta pažymėti, kad Cherrington 5500 nereikalauja daug priežiūros. Hidraulinis sieto mechanizmas yra gana paprastas ir patikimas, o smėlį ir šiukšles stumiantis konvejeris turi vos tris guolius, kuriuos kartais teks keisti. Tokio tipo paplūdimių valymo mašinos yra naudojamos visame pasaulyje, bet daugiausia – didžiuosiuose šiltųjų kraštų paplūdimiuose.

Taip pat skaitykite:

Kokius darbus dirba ši agresyviai atrodanti vikšrinė mašina?

Ką veikia ši aukšta, plati, bet trumpa vikšrinė mašina?

Kokį darbą dirba šis prie frontalinių krautuvų tvirtinamas agregatas?

Kam skirta ši mašina su dantytais plieniniais ratais?

Kam skirta ši kelių tiesimo ir statybų mašina?

Kam skirti šie ilgakojai sunkvežimiai?

Kam skirta ši vikšrinė mašina su dantytu stumdytuvu?

Kam skirtas šis platus traktorius su didelėmis padangomis?

Ką veikia šis pramoninis sunkvežimis?

Kam skirta ši agresyviai atrodanti žemės ūkio mašina?

Kam reikalingas toks mažas lokomotyvas?

Pellenc Optimum aukštas traktorius be jokių ašių, bet kam jis skirtas?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia