Tapti Dakaro ralio nugalėtoju norėtų ne vienas auto/moto sporto asas. Tai tarsi garantuoja patekimą į istorijos knygas – sunkiausių pasaulio lenktynių nugalėtojų niekas greitai nepamiršta. Ir Cyrilas Neveu yra vienas iš tokių nugalėtojų – Dakaro ralyje jis triumfavo net penkis kartus. Tiesa, pati pirmoji pergalė tikriausiai buvo saldžiausia.

Cyrilo Neveu vardas Dakaro ralio istorijoje amžiams bus įrašytas ne tik dėl to, kad jis laimėjo net penkis kartus, o ir todėl, kad jis tapo pirmojo Dakaro ralio nugalėtoju. 1978 metais prie lenktynių į Senegalo sostinę starto linijos stojo 182 ekipažai – 80 automobilių, 90 motociklų ir 12 sunkvežimių. Lenktynės prasidėjo antrąją Kalėdų dieną Paryžiuje ir tęsėsi iki 1979-ųjų sausio 14 dienos. Iš viso buvo numatyta net 8 etapų, nors vėliau penktasis buvo atšauktas. Taisyklės, kaip ir technika, tais laikais buvo visai paprastos, o drąsuolių nesekė televizijos kameros ar žurnalistai.

Iš tikrųjų, pirmasis Paryžiaus-Dakaro ralis dalyviams buvo labiau jau nuotykis nei tikros lenktynės. Žinoma, jei jau dalyvauji, tai turi būti pasiruošęs padaryti viską, kad laimėtum. Ir 22 metų motociklininkas Neveu tikrai buvo vienas iš tokių sportininkų – jis buvo jaunas, drąsus ir išties talentingas. Be to, jo Yamaha XT500 buvo daugiau nei pajėgus laimėti šias ištvermės lenktynes – trys iš penkių bendros įskaitos dešimtuke įsitaisiusių motociklų buvo XT500. Tačiau Neveu niekaip negalėjo aplenkti lyderių.

1978-ųjų Yamaha XT 500. (Reinhard Wolf, Wikimedia(CC BY-SA 2.0)

Nors Cyrilas Neveu yra visateisis pirmojo Dakaro ralio nugalėtojas, jis nelaimėjo nei vieno etapo. Jis visada sukiojosi tarp lyderių, kurie keitėsi, tačiau išsiveršti į priekį jam niekaip nepavykdavo. Viskas pasikeitė, kai šeštajame etape (iš aštuonių) nesėkmingai krito bendros įskaitos lyderis Patrickas Schaalas. Tokį patį motociklą kaip Neveu vairavęs Schaalas susilaužė mažąjį pirštą ir lenktynių nebetęsė. Nors tą šeštąjį etapą laimėjo Gillesas Comte, Schaalo pasitraukimas reiškė, kad bendroje įskaitoje Neveu tapo lyderiu.

Comte turėjo realių šansų laimėti lenktynes, tačiau turėjo laimėti ir kituose etapuose. Tačiau septintame triumfavo Philippeas Vassardas, aštuntame pirmąją dieną pirmavo Christianas Rayeris, o trečiąją – Comte. Taigi, Dakare teko pripažinti, kad nors Neveu nelaimėjo nei vieno etapo, jis yra lenktynių čempionas.

C. Neveu 2018 metais. (Eric HOUDAS, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Beje, ne tik motociklų įskaitos – Neveu buvo paskelbtas absoliučiu Dakaro ralio čempionu. Automobilių įskaitoje nugalėjo Alaino Génestiero, Josepho Terbiaut ir Jeano Lemordanto valdomas Range Rover (antras tarp automobilių atvažiavo Renault 4).

Jokiu būdu nereikėtų nurašyti Neveu pasiekimo sėkmei. Čempiono titulą jam atnešė ne tik absoliutus greitis, bet ir nuoseklumas. Jis tiesiog nedarė tiek klaidų, kiek kiti. Be to, Cyrilas Neveu Dakaro ralyje triumfavo net 5 kartus – 1979, 1980, 1982, 1986 ir 1987 metais – tokios sėkmės tiesiog nebūna. 

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia