Pasaulyje visada yra kas nors, ką reikia pakelti. Skamba keistai, bet tai yra tiesa. Kranai yra labai svarbūs įrankiai ir, tikėtina, kad ateityje jų reikės dar mobilesnių ir dar stipresnių. Liebherr LTM 11200-9.1 tikriausiai yra stipriausias mobilus kranas pasaulyje ir beveik neturi konkurentų. Ši įspūdinga mašina kelia 1200 tonų, o teleskopinio krano ilgis siekia net 100 metrų.

Liebherr LTM 11200-9.1 toli gražu nėra stipriausias kranas pasaulyje. Šis titulas priklauso Taisun, tačiau šis kranas yra stacionarus. Taip pat egzistuoja daug savaeigių kranų, kurie gali pakelti didesnius svorius nei LTM 11200-9.1, tačiau jie nėra mobilūs – iš vieno darbo į kitą jie turi būti per vežami sunkvežimiais.

Kodėl sakome, kad tai yra tik tikriausiai stipriausias mobilus kranas? Nes tokios mašinos dažnai gaminamos pagal užsakymą ir jų specifikacijos skiriasi. Liebherr LTM 11200-9.1 turi labai daug skirtingų stiebo konfigūracijų – nors teleskopinio krano ilgis siekia 100 metrų, skirtingi priedai gali padėti krovinius pakelti ir į 188 metrų aukštį. Kalbėti apie skirtingas strėles ir kitus priedus būtų galima labai ilgai, tačiau jūs neketinate pirkti šio krano, todėl greitai peržvelkime tik pagrindinius faktus.

Liebherr LTM 11200-9.1 – vienas stipriausių mobilių teleskopinių kranų pasaulyje. (Liebherr nuotrauka)

Liebherr LTM 11200-9.1 yra 9 ašių mobilus kranas, kurio antstatai gali būti keičiami. Visgi, teleskopinis kranas tikriausiai yra dažniausia šios mašinos versija. Jis yra naudojamas patiems įvairiausiems darbams – nuo vėjo jėgainių montavimo iki gamyklų statybos. Tai yra labai naudinga mašina jau vien todėl, kad tai yra mobilus kranas – jis gali pats savarankiškai pervažiuoti iš vienos vietos į kitą. Tiesa, tai vis tiek nėra labai lengva, nes Liebherr LTM 11200-9.1  ilgis siekia 24-26 metrus. Kita vertus, padėtį bent kiek gerina ypatinga vairavimo sistema.

Liebherr LTM 11200-9.1 darbuojasi vėjo jėgainių parke

Šio krano judėjimo kryptis keičiama visais 18 jo ratų. Liebherr sukūrė unikalią galinių ratų vairavimo sistemą, kuri veikia priklausomai nuo judėjimo greičio. Jei mobilus kranas važiuoja lėtai (ar stovi vietoje) galiniai ratai yra kreipiami į priešingą pusę priekiniams. Tai sumažina apsisukimo spindulį. Važiuojant didesnių greičiu galiniai ratai seka priekinius ir pagerina stabilumą. Transportuojant teleskopinė strėlė gali būti ir nuimama, kad sunkvežimis mažiau svertų – platformos be strėlės svoris siekia 108 tonas – po 12 tonų kiekvienai ašiai.

Galimos įvairios šio krano konfigūracijos skirtingiems darbams. (Liebherr nuotrauka)

Liebherr LTM 11200-9.1 turi du didelius dyzelinius variklius – vienas 8 cilindrų variklis yra skirtas važiavimui, o 6 cilindrų – kranui. Važiavimui skirtas variklis išvysto 500 kW ir leidžia šiai įspūdingai mašinai pasiekti 75 km/h greitį. Aišku, varomi visi 18 ratų. Tuo tarpu krovinius kelia 270 kW išvystantis variklis, kurio pakanka net 1200 tonoms pakelti. Tiesa, ne taip aukštai, kaip manote.

Dažnai šie kranai padeda įrengti vėjo jėgaines, statyti gamyklas, tiltus. (Liebherr nuotrauka)

Mobilių teleskopinių kranų efektyvumas priklauso nuo bazės stabilumo. Kuo aukščiau keliamas sunkus krovinys, tuo mažiau stabilus bus pats kranas. Todėl Liebherr LTM 11200-9.1 1200 tonas gali pakelti tik į šiek tiek didesnį nei 31 metro aukštį. Bet kuriuo atveju, tai yra tarsi 850 automobilių užkėlimas ant 9 aukštų pastato stogo.

Liebherr LTM 11200-9.1 platforma leidžia montuoti įvairias strėlės konfigūracijas, leidžiančias krovinius pakelti aukščiau ir toliau nuo krano pagrindo. (Liebherr nuotrauka)

Toks įspūdingas yra Liebherr LTM 11200-9.1. Būtų galima ilgai ir nuobodžiai dar rašyti apie skirtingas strėlės konfigūracijas, kurių yra labai daug – jas galite surasti techninių duomenų knygoje.

Taip pat skaitykite:

Stipriausias pasaulio kranas Taisun;

Liebherr R9800 – vienas didžiausių pasaulio ekskavatorių.

100 tonų sveriančių ALMA radijo teleskopo antenų transporteriai.

Kodėl karjeruose ir kasyklose dirba troleisunkvežimiai?

Kodėl Challenger Terra Gator TG 8333 turi tik tris ratus?

Kaip pervežami milžiniški karjerų sunkvežimiai?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia