Jei mėgstate komedijas, 1994-ųjų „Bukas ir bukesnis“ („Dumb and dumber“) jums yra klasikinis filmas. Tai yra vienas iš kūrinių, komikui Jimui Carrey atnešusių neblėstančią šlovę. Tačiau nepamirštamas ir kitas šio filmo personažas – furgonas-šuo.

Kas slepiasi po šuns kailiu? (ekrano nuotrauka)

Furgonas filme „Bukas ir bukesnis“ nesuvaidino ryškesnio vaidmens – herojai jį prarado pakankamai anksti. Tačiau tai vis tiek buvo juokinga ir įsimintina detalė – panašiai prisimename ir pono Byno Mini.

Haris Danas (aktorius Jeffas Danielsas) dirba šunų kirpykloje. Tiesa, gyvūnų jis nešukuoja ir nekerpa – jo darbas yra pristatyti šunis į kirpyklą, po to grąžinti juos šeimininkams arba vežti juos į įvairias parodas. Ir tai Haris daro furgonu-šunimi – automobiliu, kuris turi kailį, nosį, ausis, kojas ir uodegą. Pačioje filmo pradžioje Haris netenka šio darbo, kai vėluodamas klientų šunis į parodą pristato labai nešvarius. Hario draugas ir kambariokas Loidas Kristmas (Jimas Carrey) tądien taip pat neteko darbo – jis buvo atleistas iš limuzino vairuotojo pareigų. Netrukus geriausi draugai leidžiasi į ilgą kelionę, kad paskutinei Loido klientei grąžintų pamirštą lagaminą. Ir per visą šalį vyrai keliauja būtent tuo furgonu-šunimi.

„Bukas ir bukesnis“ dabar jau yra senas filmas, bet tą šunį tikriausiai prisimenate. Gali būti, kad būdami vaikais tyliai pasvajodavote apie tokį išskirtinį automobilį. Nereikia net sakyti, kad tai būtų nepraktiškas daiktas – galite įsivaizduoti, kiek vandens sulaiko toks tankus furgono kailis. Po gero lietaus tas automobilis tikriausiai yra keliasdešimčia kilogramų sunkesnis (gal net dvokia šlapiu šunimi?) Tokia keista danga apsunkintų ir automobilio plovimą – vyktumėte ne į įprastą plovyklą, o į kilimų valymo įstaigą. Galiausiai, tas kailis turėtų būti nebloga izoliacija, todėl viduje tikriausiai yra šilčiau nei galėtų būti. Apie aerodinamiką, papildomą svorį ir iš dalies uždengtas variklio groteles net nekalbėsime. Kita vertus, visi išskirtiniai automobiliai turi ir rimtų trūkumų – „Bukas ir bukesnis“ šuo bent jau trauktų žvilgsnius ir kamerų objektyvus, o ir apie įbrėžimus nereikėtų galvoti.

Bet grįžkime prie temos – kas slėpėsi po šuns kailiu?

„Bukas ir bukesnis“ furgono replika. (Heather Paul, Flickr(CC BY-ND 2.0)

Gauruotas Ford Econoline

„Bukas ir bukesnis“ filme įamžintas automobilis iš tikrųjų yra 1984-ųjų Ford Econoline furgonas. Šiaip tai – nuobodus, darbui skirtas krovininis automobilis, tačiau filmui jis buvo paverstas reklamine mašina.

1984-ųjų Ford Econoline – toks furgonas, tik, aišku, be reklamų, slepiasi po šuns kailiu. (Mister Falcon, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Reklaminiai automobiliai kadaise buvo labai populiarūs. Įvairios įmonės kūrė išskirtinius automobilius, kad šie reklamuotų jų verslą tiesiog važinėdami gatve. Ratuotas apelsinas, dešrainis ar kokio gėrimo skardinė greitkelyje iš tikrųjų kviečia pasižiūrėti iš arčiau. Taigi, Haris vairavo šunį, kuris reklamavo šunų kirpyklą.

Econoline buvo padengtas šviesiai ruda kilimine danga, gavo kojas, nosį, ausis, liežuvį ir uodegą. Tuo gauruotu kilimu buvo padengtas visas automobilis – furgonas praktiškai neteko grotelių ir priekyje buvo matomi tik du nedideli žibintai. Norint papildyti degalų baką teko pakelti šuns koją. And furgono šono buvo šunų kirpyklos „Mutt Cutts“ logotipas.

Kadras iš 1994-ųjų filmo „Bukas ir bukesnis“.(ekrano nuotrauka)

Filmui buvo sukurtas ir dar vienas furgonas-šuo – jis buvo pagamintas Chevrolet furgono pagrindu, bet filme nenusifilmavo. Originalus „Bukas ir bukesnis“ šuo, kaip teigiama, dabar yra Žvaigždžių automobilių muziejuje Brensono mieste Misūryje, tačiau pasaulyje yra ir labai daug replikų.

2014 metais pasirodė filmas „Bukas ir bukesnis 2“ („Dumb and dumber to“), kuriame Haris ir Loidas vėl susitiko ir trumpai pasivažinėjo furgonu-šunimi. Tas automobilis nebuvo tas pats naudotas 1994-ųjų filme, tačiau turėjo kelias originalias detales – ausis, kojas, nosį ir uodegą.

Beje, klasikinio 1994-ųjų filmo herojai pasivažinėjo ir Azusa mini motociklu bei Lamborghini Diablo – tas automobilis tuo metu buvo visai šviežias (gamintas nuo 1990-ųjų) ir nešiojo iš Countach paveldėtą sparną.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia