DAF – labai ilgą istoriją turintis Nyderlandų sunkvežimių gamintojas. Neseniai kompanija leidosi į šiokią tokią misiją – nusprendė surasti seniausią tebedirbantį DAF sunkvežimį. Sąlygos buvo tokios – sunkvežimis privalo būti visiškai veikiantis ir uždirbti pinigus. Kitaip tariant, tai negalėjo būti tik muziejaus eksponatas, kuriuo kas nors kartais išvažiuoja pasirodyti į gatves ar parodas. Ir seniausias komerciškai tebenaudojamas DAF buvo surastas gimtojoje šalyje.

DAF švenčia du gimtadienius. Kompanija buvo įkurta 1928 metais. Iš pradžių remontavo lengvuosius automobilius ir sunkvežimius, o vėliau ėmėsi gamybos. 1993-ieji laikomi DAF atgimimo metais. Bet kuriuo atveju, tai yra viena iš ilgiausią istoriją skaičiuojančių sunkvežimių markių. Po paieškų visame pasaulyje DAF pavyko surasti tebenaudojamą 1968-ųjų A1600.

90-ąjį gimtadienį šventusi DAF kompanija nusprendė surasti seniausią tebenaudojamą sunkvežimį ir apie tai paskelbė socialiniuose tinkluose. Iš karto iš įvairių pasaulio kraštų ėmė plūsti galimi kandidatai. Kai kurie jų buvo nuviliančiai jauni – pagaminti praeito amžiaus devintajame dešimtmetyje. O kai kurie buvo labai seni, tačiau buvo naudojami labai retai ir jau ne įprastam sunkvežimio darbui dirbti. Tačiau seniausią tebenaudojamą savo sunkvežimį DAF rado netoli centrinės būstinės Eindhovene – nedideliame Bekelio miestelyje vieną 1968-ųjų A1600 tebenaudoja įmonė Hoefnagels.

Seniausias tebedirbantis DAF sunkvežimis priklauso šeimos verslui. (DAF nuotrauka)

Hoefnagels – tai šeimos pramogų parkų verslas. Iš vienos vietos į kitą keliaujantys atrakcionai, kaip ir galite pamanyti, yra vežami sunkvežimiais. Tėvas ir sūnus Fritsas ir Nicky’is Hoefnagelsai, kuriems ir priklauso šis verslas bei jo sunkvežimiai, teigia, kad senolis A1600 sezono metu yra naudojamas reguliariai. Žinoma, žiemą verslas sustoja ir visi Hoefnagels sunkvežimiai bei pramogų parko įranga yra saugiai užrakinama.

Sunkvežimiai yra gerai prižiūrimi, todėl ir dabar atrodo kaip nauji. (DAF nuotrauka)

Kodėl Hoefnagels  naudoja tokį seną sunkvežimį? Viskas labai paprasta – jis yra tarsi atrakciono vizitinė kortelė. Kitaip tariant, taip tiesiog įdomiau. Ir nors šeimos garaže stovi pats seniausias komerciškai tebenaudojamas DAF, jis ten yra ne vienintelis. Hoefnagels turi ir dar vieną A1600, pagamintą 1968 metais, vieną 1600, pagamintą 1971-aisiais, ir vieną 1975-ųjų DAF 2800. Visi kompanijos sunkvežimiai yra labai seni, tačiau kartu ir išskirtiniai bei labai įdomūs.

Video reportažas apie Hoefnagelsų DAF sunkvežimius

Hoefnagelsai teigia, kad visus sunkvežimius įsigijo naujus. Taigi, šie DAF senoliai šeimai priklauso jau kelis dešimtmečius ir iki šiol yra naudojami reguliariai. Tikriausiai geriausia tai, kad visi jie iki šiol atrodo tarsi ką tik išriedėję iš gamyklos. Tai – rūpestingos priežiūros rezultatas ir įrodymas, kad technika gali tarnauto ilgą laiką, jei ja tinkamai rūpinamasi.

Taip pat skaitykite:

7 įdomūs faktai apie DAF;

DAF sunkvežimio su dviem varikliais avarija pakeitė Dakaro ralio taisykles;

Pirmasis DAF lengvasis automobilis turėjo ir labai pažangių savybių;

1983-ųjų Steinwinter 2040 koncepcinis sunkvežimis;

Kita istorinė itin žemo profilio vilkiko koncepcija – General Motors Bison;

Kaip atrodė pirmasis pasaulio vilkikas?

Elektriniai sunkvežimiai važinėjo dar prieš 100 metų;

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia