Dakaro ralyje dalyvauja dviejų tipų lenktynininkai. Sportininkai siekia prasibrauti kiek įmanoma arčiau nugalėtojų podiumo ir stengiasi pagerinti rekordus. Tuo tarpu nuotykių ieškotojai tiesiog nori patirti ką nors naujo. Pastarieji į sunkiausias pasaulio lenktynes leidžiasi tokiais bolidais, kurie jiems suteikia daugiausia džiaugsmo, net jei negali varžytis su lyderiais. Taip Dakaro ralyje atsirado ir greitojo maisto furgonas.
Dakaro ralyje – kaip ir gyvenime. Vieni į keliones leidžiasi pačiais efektyviausiais būdais, kad tik greičiau pasiektų tikslą, o kiti – mėgaujasi procesu. Todėl kai jūs skrendate atostogauti, kažkas į tolimas keliones leidžiasi antikvariniais automobiliais ar superautomobiliais. Tačiau belgas Hervé Diers į Dakarą leidosi ne kokia egzotiška technika, o keptų bulvyčių furgonu.
Hervé Diers į Dakarą 2009 metais leidosi su labai paprastu tikslu – gerai praleisti laiką. Kai kiti lenktyninikai ieškojo greičiausių ir tvirčiausių pagal paskirtį sukurtų bolidų, Diersas pasirinko kuklų Toyota Land Cruiser pikapą. Žinoma, jis turi visus keturis varomus ratus ir pasižymi pakankamai geru pravažumu, o raliui buvo sutvirtintas ir stipriai modifikuotas, tačiau tai toli gražu nebuvo šiuolaikiškas bolidas su specialiai lenktynėms kurtu rėmu. Dierso Land Cruiser variklis išvystė 200 arklio galių – tai yra pakankamai kuklus rodiklis, tačiau, vėlgi, priminsime, kad Diersui svarbiausia buvo dalyvauti ir būti matomam.
2009 metai Dakaro ralio istorijoje yra išskirtiniai – tai buvo pirmieji metai, kuomet Dakaras vyko ne Europoje ir Afrikoje, o Pietų Amerikoje. Pasikeitusi renginio vieta ir tvarka pritraukė daugiau žiniasklaidos dėmesio, nors komandos net nelabai žinojo, kaip į tai reaguoti. Vieni džiaugėsi, manydami, kad ralis bus saugesnis, o kiti manė, kad artėja sunkiausių pasaulio lenktynių galas – kaip Dakaro ralis gali neaplankyti Dakaro?
Štai kaip lekia Toyota Land Cruiser skrudintų bulvyčių furgonas
O štai Diersas mėgavosi žiniasklaidos dėmesiu ir tai palaikė puikia proga įvykdyti reklamos kompaniją. Diersas turi nuosavą verslą ir iš prigimties yra verslus. Todėl tikriausiai nieko keisto, kad reklama gausiai išmargintas Land Cruiser kėbulas slėpė kai ką neįprasto – nedidelę virtuvėlę bulvytėms gruzdinti. Tokia neįprasta įranga traukį žiniasklaidos dėmesį ir į ekranus visame pasaulyje talpino ant furgono išklijuotas reklamas. Ir patį furgoną – Diersas yra vienas iš Hédimag kompanijos, kuri užsiima maisto furgonų gamyba, vadovų.
Tačiau ne viskas buvo daroma dėl pinigų. Jau po pirmojo greičio ruožo vairuotojas Hervé Diersas su šturmanu pagruzdino 7 kg bulvyčių ir jomis dalinosi su visais, kas tik priėjo prie jų maisto furgono (to paties lenktynių bolido). Atlikę šį darbą ir pamaitinę kelioliką žmonių, vyrai sutvarkydavo visureigį ir ruošdavosi kitos dienos lenktynėms. Ir taip tais 2009-aisiais metais greitojo maisto furgonas sunkiausiose pasaulio lenktynėse užėmė 58 vietą. Manote, kad atsidūrė rikiuotės gale? Lenktynėse iš viso dalyvavo 177 automobiliai.
Hervé Diersas ir jo skrudintų bulvyčių furgonas (reportažas prancūzų kalba)
Skrudintų bulvyčių furgoną Hervé Diersas tebeturi iki šiol. 2014 metais jis sugrįžo į Dakaro ralį, tačiau dalyvavo ir ne vienose kitose lenktynėse. Dažnai Diersas apibūdinamas kaip vienas linksmiausių lenktynininkų, nes jis nesijaudina dėl rezultato – svarbu apskritai pasiekti finišą ir ten pateikti skrudintų bulvyčių.
Daugiau apie Dakarą:
Šešiaratis Jules II Proto atrodė įspūdingai, bet kelionę baigė per anksti;
DAF sunkvežimio su dviem varikliais avarija pakeitė Dakaro ralio taisykles;
Kodėl Dakaro sunkvežimių įgulą sudaro trys žmonės?
Į Dakarą su Vespa motoroleriu;
7 tragedijos, parodančios Dakaro ralio pavojingumą;
„500 šiknaskylių prie starto linijos“;
Kodėl Dakaro ralis nebeaplanko Dakaro?;