Mes jau daug kartų rašėme apie didžiuosius karjerų sunkvežimius. Šios įspūdingai atrodančios mašinos yra tiesiog milžiniški savivarčiai, dirbantys viso pasaulio kasyklose ir karjeruose. Neprilygstamu našumu ir patikimumu garsėjantys sunkvežimiai skiriasi dydžiu ir galimybėmis, tačiau dauguma jų yra šiek tiek panašūs – tiesiog dideli savivarčiai su varikliais priekyje. Kress 200CIII yra kiek kitoks – jis yra labai ilgas, žemas, turi variklį gale, o vairuojantys ratai pasisuka net 85 laipsnių kampu.

Kress 200CIII yra skirtas anglies pramonei. Šis kiek keistai atrodantis sunkvežimis yra sukurtas iš kasyklų vežti anglis, tačiau jas išpila ne įprastai pakėlęs krovinių kėbulą, o atvėręs jo apačią – kroviniai iškraunami per kėbulo dugną. Būtent dėl to šis sunkvežimis pasižymi ilga ratų baze ir žemesniu nei įprasta siluetu – kad ratai netrukdytų iškrauti kroviniams, o pats sunkvežimis galėtų įtilpti ten, kur anglys įprastai iškraunamos.

Kress 200CIII ilgis siekia 21,15 metrus. Palyginimui, Liebherr T 284 savivarčio ilgis siekia 15,69 m. Tačiau dar svarbiau tai, kad Kress 200CIII ratai yra sumontuoti dideliu atstumu vienas nuo kito, kad niekas netrukdytų išpilti anglis – atstumas tarp ašių siekia 12,82 metrus – jis yra beveik dvigubai didesnis nei įprastų karjerų savivarčių. Galiausiai, Kress 200CIII aukštis yra 5,973 m, o minėto T 284 – 8,294 m.

Kress 200CIII yra net 21,15 metrų ilgio ir beveik 6,8 metrų pločio (Kress Corporation). 

Taigi, Kress 200CIII yra ilgesnis ir žemesnis karjerų sunkvežimis ir tai pateisina jo paskirtis. Ekskavatoriai šiuos sunkvežimius prikrauna iki 220 tonų svoriu – krovinio tūris gali siekti net 246 kubinius metrus. Tuomet šis sunkvežimis nurieda iki numatytos iškrovimo vietos, kur anglys yra išpilamos pro hidraulinės sistemos valdomą krovinių skyriaus dugną. Vairuotojas sėdi pačiame sunkvežimio priekyje, kaip ir įprasta, tačiau variklis yra pačiame gale.

58,6 litrų variklis su keturiomis turbinomis yra sumontuotas gale (Kress Corporation). 

Gale variklis sumontuotas dėl to, kad pavyktų išlaikyti žemą siluetą – jei variklis būtų priekyje, kabiną tektų montuoti virš jo. Kartu vairuotojas gauna ir papildomą privalumą – triukšmo lygis kabinoje yra žemesnis nei kituose Kress 200CIII naudoja 58,6 litrų CAT 3516C HD variklį, išvystantį net 1961 AG. Jis yra sujungtas su šešių laipsnių transmisija, kuri turi vieną atbulinį bėgį.

Maksimalus Kress 200CIII greitis siekia 68,1 km/h – tai yra pakankamai didelis greitis tokio dydžio sunkvežimiui, tačiau jis yra ne tik greitas, bet ir manevringas. Vėlgi, dėl tokios ilgos ratų bazės, šiam sunkvežimiui reikia didelio vairavimo kampo, todėl priekiniai ratai pasisuka net 85 % kampu. Kress 200CIII turi hidro-pneumatinę važiuoklę, kuri suteikia patogumo ir stabilumo važiuojant itin raižyta vietove.

Kress 200CIII pasiekia didesnį nei 68 km/h greitį, bet tik be krovinio (Kress Corporation). 

Kress 200CIII, kaip ir galite įsivaizduoti, turi gana didelius ratus. Ratlankių skersmuo siekia 51 colį, o padangų išmatavimai žymimi tiesiog taip – 36.00R51. Tokios padangos kainuoja bent 30 tūkstančių dolerių už vienetą, o Kress 200CIII jų turi visas aštuonias. Tačiau tai nėra vieninteliai tokio sunkvežimio eksploatacijos kaštai. Jo degalų bake telpa 3600 litrų dyzelino, aušinimo sistemos talpa siekia 757 litrus, o hidraulinė sistema – 1610 litrų.

Priekiniai ratai pasisuka 85 laipsnių kampu, todėl apsisukimui pakanka visai nedidelės erdvės (techninių Kress 200CIII charakteristikų brošiūra)

Kress 200CIII yra didelis anglies kasyklų sunkvežimis, tačiau gamintojas labiausiai didžiuojasi pavežamo krovinio ir pačios mašinos svorio santykiu. Kress 200CIII gali pavežti 220 tonų, nors pats sveria 148,5 tonas. Tai yra tikrai  našus sunkvežimis, tačiau jo kaina yra ne mažiau įspūdinga – Kress 200CIII kainuoja maždaug 4 milijonus dolerių.

Taip pat skaitykite:

Iki kokio slėgio pripučiamos didžiųjų karjerų sunkvežimių padangos?

Kaip pervežami milžiniški karjerų sunkvežimiai?

Liebherr LTM 11200-9.1 – 1200 tonų pakeliantis mobilus kranas;

Troleisunkvežimiai – kadaise karjeruose bei kasyklose dirbo ir milžiniški ūsuoti sunkvežimiai;

10 faktų apie sunkvežimius, kurių galbūt nežinojote;

Kodėl Challenger Terra Gator TG 8333 turi tik tris ratus?

Liebherr R9800 – vienas didžiausių karjerų eskavatorių pasaulyje.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia