Iveco – tai italų sunkvežimių ir autobusų gamintojas, įsikūręs Turine. Ši markė yra viena iš jaunesnių dabartinėje sunkiojo transporto rinkoje – Iveco įkurta 1975 metais. Iveco mašinos mūsų keliuose yra pakankamai dažnos, tačiau ar gerai ją pažįstate? Štai 7 įdomūs faktai apie Iveco, kurių galbūt nežinojote.

Nodum.lt dažnai pristato įdomių faktų rinkinius. Praeitą kartą kalbėjome apie Kamaz sunkvežimius, o šiek tiek anksčiau – kvietėme paskaityti 7 įdomius faktus apie MAN sunkvežimius. Siūlome paskaityti ir tuos straipsnius, jei to dar nepadarėte, o dabar pereikime prie Iveco.

Ar Iveco tikrai tokia jauna kompanija? Iveco tikrai buvo įkurta 1975 metas, todėl tai – viena iš jauniausių markių sunkvežimių rinkoje. Kiti sunkvežimių gamintojai skaičiuoja gerokai ilgesnę, kartais daugiau nei vieną amžių besitęsiančią istoriją. Tačiau Iveco buvo įkurta sujungus penkias įmones: italų Fiat Veicoli Industriali , OM ir Lancia Veicoli Speciali, prancūzų Unic ir Magirus-Deutz iš Vokietijos. Pirmuosius kelerius metus buvo vykdoma restruktūrizacija, kurta naujos įmonės strategija, todėl skirtingos markės ir liko atskiromis. Tuo metu Iveco gamino net 200 skirtingų modelių, 600 skirtingų versijų. Su laiku produktų gamą pavyko konsoliduoti, pasirodė Zeta ir kiti nauji sunkvežimiai. Jau 1984 metais Iveco pristatė TurboStar vilkiką, kuris iškart tapo Italijos vežėjų favoritu ir rimtu žaidėju visoje Europos rinkoje. Būtent šis sunkvežimis įtvirtino Iveco kaip rimtą kitų markių konkurentą.

Vienas iš ankstyvųjų Iveco sunkvežimių. (Logat-682, Wikimedia(CC BY 2.0)

Tačiau Iveco nesustojo plėstis ir toliau pirko kitus gamintojus Europoje ir net Australijoje. Dar 20 amžiaus pabaigoje įsigijo Italijoje veikusią Astrą, vėliau – ispanų Pegaso. Tuomet išpirko kartu su Renault valdytą Irisbus, įsigijo dar kelias įmones ir gamyklas.

Ką reiškia Iveco vardas ir logotipas? Įprastai turime gražią istoriją apie prasmingą markės pavadinimą ir logotipo simbolizmą. Tačiau Iveco yra ne toks atvejis. Iveco vardas reiškia Industrial Vehicles Corporation (Pramoninių Mašinų Korporacija). Iveco net neturi gražaus, simboliško logotipo – vietoje jo naudojamas paprastas užrašas IVECO.

Iveco vardas neturi gilios paslėptos reikšmės (gamintojo nuotrauka).

Kam priklauso Iveco? Iveco nėra nepriklausoma kompanija. Ji priklauso Nyderlanduose registruotai korporacijai CNH Industrial. Tai negi itališkas Iveco priklauso olandams? Tikrai ne. CNH Industrial yra valdoma investicijų kompanijos Exor, kuri priklauso garsiai italų pramonininkų Agnelli šeimai. CNH Industrial priklauso ir daugybė kitų markių, pavyzdžiui, Case, Magirus, Steyr, New Holland.

Iveco priklauso Nyderlanduose registruotai korporacijai, kurią valdo viena turtingiausių Italijos šeimų (Gamintojo nuotrauka).

Kitos Iveco markės ir gaminiai. Iveco gamina keletą skirtingų sunkvežimių modelių, Daily furgonus, autobusus, įvairias platformas ir variklius. Iveco pavadinimu žymimas ir šarvuotas karinis visureigis Iveco LMV, naudojamas Italijos, Norvegijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Brazilijos ir daugybės kitų šalių pajėgose. Anksčiau Iveco gamino ir civilinius visureigius Massif (ir karines jų versijas). Iveco modelių gama yra tokia plati, nes į ją vis dar įeina ir kitos markės, tokios kaip Heuliez, Astra, Magirus, Irisbus ir taip toliau.

Italijos kariuomenės Iveco LMV visureigiai. (7th Army Joint Multinational Training Command, Wikimedia(CC BY 2.0)

Iveco produktai gaminami visame pasaulyje. Minėjome, kad Iveco būstinė yra Turine, tačiau tikriausiai nenustebsite sužinoję, kad Iveco mašinos gaminamos visoje eilėje gamyklų visame pasaulyje: Ispanijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Brazilijoje, Argentinoje, Pietų Korėjoje, Australijoje, šiek tiek mažesnėmis apimtimis Kinijoje. Ne vienoje iš šių šalių stovi ne po vieną gamyklą, kuriose gaminami Iveco produktai. Dalys Iveco autobusams gaminamos ir Lenkijoje, Rumunijoje, Malaizijoje ir kitose šalyse.  Vėlgi, tokia plati gamybos struktūra buvo išvystyta todėl, kad Iveco buvo sukurta sujungus kelias įmones. Sunkvežimių surinkimas skirtingose tikslinėse rinkose padeda išvengti ir importo mokesčių bei išlaikyti žemesnę gaminių kainą.

Iveco sunkvežimiai surenkami daugybėje gamyklų keliuose žemynuose (Gamintojo nuotrauka).

Iveco Dakare maišosi Kamaz kelyje. Visi žino, kad sunkvežimių kategorijoje Dakare dominuoja vienos markės bolidai – Kamaz. Per pastaruosius 10 metų, Kamaz susišlavė net 8 pergales. Tačiau ar žinote, kas nuskynė likusias 2? Taip, tai pasiekė Iveco PowerStar, laimėjęs 2012 ir 2016 metais. Kitų metų Dakaro ralyje Iveco taip pat yra laikomas vienu iš pretendentų pasimaišyti Kamaz kelyje į pergalę. Beje, Iveco PowerStar buvo sukurtas Australijoje ir tik vėliau pritaikytas Europos rinkai ir reikalavimams buvo pradėtas gaminti Nyderlanduose.

Iveco PowerStar Dakaro ralį laimėjo 2012 ir 2016 metais (Gamintojo nuotrauka).

Būtent Iveco pagamino Metų furgoną ir žvilgsnis į ateitį. Iveco Daily Blue Power gavo šių metų Metų furgono apdovanojimą. Taip pat gavo visą eilę kitų įvertinimų už ekologiškas technologijas. Kartu Daily Blue Power leidžia pažvelgti į tai, kaip Iveco mato miesto sunkvežimių ateitį. Šie furgonai yra varomi ekologiškais galios agregatais – pirkėjai gali rinktis tarp Euro 6 standartus atitinkančio Daily, suspaustų gamtinių dujų varianto ir elektrinio furgono. Daily Euro 6 RDE 2020 Ready, beje, yra pirmasis furgonas savo klasėje atitinkantis 2020-iesiems keliamus emisijų standartus.

Iveco Daily Blue Power siulomas kaip dyzelinis Euro 6, suspaustomis gamtinėmis dujomis ar elektra varomas furgonas (Gamintojo nuotrauka).

Apdovanojimus graibsto ir kiti Iveco sunkvežimiai. Štai Iveco Stralis NP 460 visai neseniai paskelbtas 2019 Metų ekologišku sunkvežimiu.

Taip pat skaitykite įdomių faktų rinkinius apie:

Kamaz

MAN

DAF

Volvo Trucks

Scania

SEAT

Volvo

Lexus

Honda

Subaru

Audi

BMW

BMW E30

Peugeot

Jeep

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia