Norint iš vienos vietos į kitą perkelti puspriekabę, reikia turėti kokį nors vilkiką. Įprastai tam naudojami terminalų vilkikai, kurie dirba uždarose teritorijose ir niekada neišvažiuoja į gatves. Tačiau kartais pasitelkiami ir motorizuoti vežimėliai, kurie vienam žmogui leidžia perkelti ir labai sunkias puspriekabes.

Neseniai rašėme apie terminalų vilkikus. Tai – maži vilkikai, kurie leidžia greitai ir patogiai iš vienos vietos į kitą perkelti puspriekabes. Didesnėse įmonėse, uostuose ir kituose objektuose, kuriuose kasdien reikia pervežti dešimtis ar šimtus puspriekabių, terminalų vilkikai yra nepakeičiami. Tačiau mažesnėms įmonėms tai – per brangūs įrankis. Todėl jos pasitelkia motorizuotus puspriekabių vežimėlius.

Kas tai? Tikriausiai žinote apie parduotuvėse ir sandėliuose naudojamu palečių vežimėlius. Tai – dažnai elektriniai įrenginiai, kurie leidžia pakelti paletes su kroviniu ir jas pervežti į kitą vietą. Puspriekabių vežimėliai veikia labai panašiai.

Operatorius netraukia ir nestumia vežimėlio, o tik jį vairuoja. Vežimėlis važiuoja ta kryptimi, į kurią palenkiama rankena – lygiai taip pat kaip tie palečių vežimėliai. Stabdžiai valdomi didžiojoje rankenoje paslėpta rankenėle. Tokie puspriekabių vežimėliai gali turėti nedidelį vidaus degimo variklį, tačiau vis daugiau jų yra varomi tik elektros energija.

Štai toks didelis elektrinis DJ Products puspriekabių vežimėlis gali pavežti net 45 tonų puspriekabes (DJ Products nuotrauka).

Pavyzdžiui, amerikiečių įmonė DJ Products rinkai siūlo pakankamai galingą 48 V elektrinį terminalų vežimėlį. Jis gali patempti puspriekabes ir cisternas sveriančias iki 45,4 tonų. Vežimėlyje sumontuotas hidraulinis balno keltuvas lengvai pakelia ir 11,3 tonas, todėl puspriekabes galima tempti ir su ištiestomis stovėjimo kojomis – visai kaip ir su terminalų vilkikais. Šis įrankis taip pat turi ir oro kompresorių, kuris leidžia atblokuoti pneumatinius puspriekabės stabdžius. Žinoma, tokio vežimėlio greitį riboja žmogus, tačiau artėjant prie iškrovimo platformos vežimėlis gali būti labai tiksliai sulėtintas, o galiausiai ir sustabdytas. Gamintojas teigia, kad tokie puspriekabių vežimėliai yra labai saugūs.

Žinoma, tokie vežimėliai visiškai negali pakeisti terminalų vilkikų, tačiau mažesnės įmonės didelių ir brangių mašinų tiesiog negali sau leisti. O jų dažnai ir nereikia, jei per savaitę iš vienos vietos į kitą tereikia perkelti keletą vilkikų. Maži vežimėliai kainuoja bent keturis kartus pigiau nei terminalų sunkvežimiai, tačiau privalumai čia nesibaigia. Įmonės sutaupo ir dėl to, kad nebereikia kvalifikuoto vairuotojo – bet kuris darbuotojas su tokio vežimėlio pagalba gali pervežti sunkvežimį. Jiems taip pat beveik nereikia priežiūros, todėl naudojimo kaštai yra gerokai mažesni. Galiausiai, tokie maži vežimėliai taip pat yra manevringesni.

Tarp trūkumų galima išskirti didesnį krūvį darbuotojui ir sunkumus tokią įrangą naudojant žiemą ar lyjant lietui. Žinoma, terminalų sunkvežimiai taip pat pasiekia didesnį greitį. Tačiau maži puspriekabių vežimėliai yra skirti tik labai trumpoms distancijoms, todėl tai yra tikrai naudingas įrankis.

Taip pat skaitykite:

Kuo terminalų vilkikai skiriasi nuo įprastų, kurie važinėja greitkeliais?

Volvo Vera – savavaldis ateities terminalų vilkikas;

Kodėl taip keistai atrodo oro uostų autobusai?

Kaip atrodo mažas manevrinis lokomotyvas ir kokį darbą jis dirba?

Ilgakojai konteinerių sunkvežimiai;

Ką veikia šis pramoninis sunkvežimis?

Itin žemo profilio vilkiko koncepcija  Steinwinter 2040;

10 įdomių faktų apie sunkvežimius, kurių galbūt nežinojote.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia