Liebherr HS 8130 HD yra intensyviam darbui skirtas kranas. Ši mašina nėra skirta itin sunkiems kroviniams kelti į didelį aukštį. Vietoje to, ji po truputį kilnoja lengvesnius svorius – tvarkosi su metalo laužu, valo upių vagas, kasa gilias duobes pamatams. Bene įdomiausias darbas, kurį gali atlikti HS 8130 HD yra dirvožemio tankinimas. Liebherr neseniai pasidalino įdomiu vaizdo įrašu, kuriame parodyta, kaip tokie darbai yra atliekami.

Liebherr HS 8130 HD yra vikšrinis kranas nuolatiniam darbui. Jis yra varomas dyzelinio V8 variklio, išvystančio 505 kW. HS 8130 HD sveria 116 tonų, bet pats gali pakelti net 130 t. Tiesa, tokį svorį jis kilnoja retai, nes šis kranas įprastai yra naudojamas su kitais įrankiais – kaušais, griebtuvais, žemės gręžtuvais ir grunto tankintuvais.  Apie pastaruosius įrankius dabar ir papasakosime.

Grunto tankinimas yra reikalingas siekiant užtikrinti statinių, įvairių dangų ar konstrukcijų stabilumui. Tikriausiai esate matę mažus grunto tankintuvus, naudojamus šaligatvių, gatvių remonte, namų statybose ar landšafto formavime. Tai – mažos vibruojančios platformos, kurios judėdamos po truputį sumina dirvožemį, paverčia jį stabilesniu ir tvirtesniu. Maži grunto tankintuvai yra labai naudingi, tačiau didesniems darbams jų, žinoma, nepakanka. O didesnių darbų tikrai yra.

Liebherr HS 8130 HD yra sukurtas įvairiems darbams – ne tik krovinių kėlimui į didelį aukštį (Liebherr nuotrauka).

Liebherr HS 8130 HD yra pakankamai universalus kranas, kuris gali darbuotis kaip grunto tankintuvas. Iš esmės šis darbas tėra didelio svorio pakėlimas ir mėtymas ant žemės, kol gruntas tampa stabilesnis ir lygesnis. Liebherr nusprendė papasakoti apie šio metodo efektyvumą, nes dabar tam puiki proga – HS 8130 HD  kranas darbuojasi Jätkäsaari rajone Helsinkyje.

Jätkäsaari – tai buvęs konteinerių terminalas. Kadaise tai buvo trys salos, tačiau užpildžius tarpus jos tapo vienu pusiasaliu, tačiau iškasus Ruoholahti kanalą Jätkäsaari vėl tapo sala. Iki 2008 metu ji buvo naudojama kaip konteinerių terminalas, tačiau tuomet šios funkcijos buvo perkeltos į tam tinkamesnę vietą. Tų pačių metų rugpjūčio mėnesį čia įvyko didžiausias Šiaurės šalių koncertas, kuriame sudalyvavo 85 tūkstančiai žiūrovų, o tada prasidėjo naujo gyvenamojo rajono statybos.

Jätkäsaari rajone kada nors gyvens 17 tūkstančių žmonių, čia bus daug darželių, mokyklų, parduotuvių, sporto salių. Tačiau kol kas ten vis dar tebevyksta statybos. Gruntas ne visur yra pakankamai stabilus statyboms, todėl siekiant paversti jį homogeniškesniu buvo pasitelktas Liebherr HS 8130 HD darbinio ciklo kranas su 14 tonų grunto tankintuvu. Šis svoris yra iškeliamas iki 10 metrų aukščio, o tuomet tiesiog paleidžiamas laisvai kristi. Kiekvienas kvadratinis metras šitaip susiduria su 50-70 kN jėga.

Liebherr HS 8130 HD tankina gruntą būsimame Jätkäsaari rajone Helsinkyje

Liebherr atidžiai stebėjo šį darbą, vykdytą vietinės kompanijos Takanen. Per valandą HS 8130 HD svorį metė po maždaug 110 kartų. Šio darbo metu per valandą kranas sudegindavo po 34 litrus dyzelino. Gruntas buvo akivaizdžiai kompaktuojamas ir projekto metu, per kurį svarmuo buvo numestas maždaug 50 tūkstančių kartų, gruntas tapo kur kas stabilesnis. Matavimai parodė, kad šių smūgių poveikis pasiekė 7 metrų gylį. Tai yra, grunto tankumas išaugo net taip giliai po žemės paviršiumi.

Įdomu tai, kad Liebherr HS 8130 HD gali taip darbuotis ir su dar didesniu grunto tankintuvu – 14 tonų svoris šiam kranui toli gražu nėra riba. Projekte taip pat pravertė tai, kad HS 8130 HD yra vikšrinis – tolygiai paskirstytas svoris nepaliko gilių vėžių, su kuriomis vėliau reikėtų tvarkytis. Galiausiai, kaip vieną didžiausių Liebherr HS 8130 HD privalumų Takanen įvardijo transportavimo patogumą. Nors Liebherr HS 8130 HD pervežimui reikia kelių sunkvežimių, atvykęs į darbo vietą jis pats gali save surinkti – susimontuoti vikšrus bei kitas dalis nereikia kito krano.

Taip pat skaitykite:

Liebherr LR 13000 – galingiausias vikšrinis kranas pasaulyje;

Liebherr LTR 1220 gali ne tik pakelti 220 tonų, bet ir su šiuo svoriu judėti pirmyn;

Liebherr LTM 11200-9.1 – 1200 tonų pakeliantis mobilus kranas;

Liebherr R9800 – vienas didžiausių karjerų eskavatorių pasaulyje;

Iki kokio slėgio pripučiamos didžiausių karjerų sunkvežimių padangos?

Stipriausias pasaulio kranas Taisun;

100 tonų sveriančių ALMA radijo teleskopo antenų transporteriai;

Kaip pervežami milžiniški karjerų sunkvežimiai?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia